Özge Mirzalı Fan Sitesi
Özge Mirzalı Fan Sitesi
Özge Mirzalı Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Özge Mirzalı Sevenlerin Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Başka Türkiye Yok!!!

2 posters
YazarMesaj
interesting_girl

interesting_girl

Başka Türkiye Yok!!! Empty
MesajKonu: Başka Türkiye Yok!!!   Başka Türkiye Yok!!! Icon_minitimeÇarş. Ağus. 05, 2009 5:30 pm

Perşembe günü iddialı televizyon kanallarının önemli dizi yapımları arasından sıyrılan bir dizi tüm Türkiye'yi ekranlara bağladı.

Türkiye’nin gerçeklerini anlatan ‘Tek Türkiye’, kısa sürede en sevilen diziler arasına girdi. Dizinin Zelal kadını Özlem Akınözü, “Öteki Türkiye’yi mutlaka iyi incelemeliyiz. Çünkü başka Türkiye yok” diyor.

Samanyolu Televizyonu'nda yayınlanan Tek Türkiye adlı dizi, gerek konusu gerekse oyuncuların performansıyla Türkiye'deki sorunların fotoğrafını çekiyor.

BU DİZİ BİR İLK

Terör ve töre gerçeğinin işlendiği dizide 3 çocuklu bir Zelal kadını canlandıran genç oyuncu Özlem Akınözü, dizinin bu kadar beğenilmesini Türkiye’nin yaşadığı her şeyi içinde barındırmasına bağlıyor. Rolünü çok severek yaptığını anlatan genç oyuncu, “Bana senaryoyu getirdiklerinde o kadar beğendim ki, projeye inandım. Hem dizideki rolümü çok beğendim hem de konusu çok güzeldi. Çünkü konu tamamen günümüzün Türkiyesi’ni anlatıyordu. Role ve başaracağımıza inandım. Türkiye’de ilk defa böyle bir dizi çekiliyor” dedi.

TEK SORUN EĞİTİM

Dizinin Konya’da çekildiğini söyleyen Özlem Akınözü, “Sizce Türkiye’nin terör, töre, kan davası gibi sorunlar arasında en önemlisi hangisi?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Bütün Türkiye’nin genel sorunu aslında eğitimsizlik Konya’ya 15 kilometre mesafede Tatköy diye bir yerde diziyi çekiyoruz. Öyle çok uzaklara gitmeye gerek yok. Türkiye’nin başkentine 3 saat mesafede, Konya’ya 15 kilometrelik bir köyde bile eğitimsizlik olduğunu görebiliyorsunuz. Ben hayatın gerçeklerini bu dizi çekimleri sırasında anladım. Biz büyükşehirlerde yaşayanlar, Türkiye’yi maalesef mahallemizden, şehrimizden ibaret sayıyoruz. Ne yazık ki bu benim kendi ayıbım ama ben Türkiye’nin her yerini gezemedim. Maalesef gezemedim ama şimdi anlıyorum ki gezmem ve görmem gerekiyormuş.”

HÜZÜN VEREN SORU

Köy halkıyla çok iyi anlaştıklarını söyleyen Akınözü, şöyle devam etti: “Setimize geliyorlar, tandır ekmeği getiriyorlar, bazı okul sahnelerinde köyün çocuklarını oynatıyoruz. Benim bile köyden 6-7 tane kız çocuğum oldu. Onlara bayramda, bir iki de yakınım vasıtasıyla, bayramlık ufak bir hediye paketi yaptım. Türkiye’de eğitim sorununun önüne geçebilmek için kültürlü, kendini yetiştirdiğine inanan herkesin bu işte ön ayak olması gerekiyor. Dizi çekimleri sırasında çocuklar bana, ‘Siz masada mı yemek yiyorsunuz?’ diye sormuşlardı o zaman çok üzülmüştüm. Öteki Türkiye’yi çok iyi incelememiz gerekir. Çünkü başka Türkiye yok.”

İNANDIĞIM DOĞRUNUN ARKASINDAN GİDERİM

Canlandırdığı Zelal kadınla arasında benzerlikler olduğunu söyleyen Özlem Akınöz, “Onun gibi ben de kolay kolay pes etmeyen bir yapıya sahibim. Çözebileceğime inandığım bir sorunla karşılaştıysam onu çözene kadar peşinden gitmeyi seviyorum. İnandığım doğruların arkasından gitmeyi seviyorum” diyor.
_BuSRa_
Moderatörler
Moderatörler
_BuSRa_

MesajKonu: Geri: Başka Türkiye Yok!!!   Başka Türkiye Yok!!! Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 10:07 am

haber için teşekkürler zeynepcim Smile
http://www.ezgisertel.ile.biz
interesting_girl

interesting_girl

MesajKonu: Geri: Başka Türkiye Yok!!!   Başka Türkiye Yok!!! Icon_minitimePerş. Ağus. 06, 2009 4:56 pm

rica ederim
ne demek Very Happy

Başka Türkiye Yok!!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Basında Tek Türkiye
» Tek Türkiye Dizisi ANKET
» Tek Türkiye Avatar Çalışmaları
» Tek Türkiye İmza Çalışmaları
» _Tek Türkiye Birinciliğe Oynuyor_